Als je kind in het ziekenhuis moet worden opgenomen, is het belangrijk dat je het goed voorbereidt. Vertel je kind wat er gaat gebeuren en wat het zal ervaren.
Je kind voorbereiden op het ziekenhuis betekent niet dat je het geruststelt en doet alsof de ziekenhuisopname niets voorstelt. Als dat in werkelijkheid anders uitpakt, kan je kind zich verraden voelen.
Hoe jonger je kind is, hoe moeilijker het is om het goed voor te bereiden. Je kunt bij jonge kinderen hulpmiddelen gebruiken, zoals een schoenendoos en een pop, doktersspulletjes en een mondkapje. Spelenderwijs vertel je dan hoe het in het ziekenhuis toegaat. Uiteraard is het handig om dat van tevoren aan het ziekenhuispersoneel te vragen.
Zodra je weet dat je kind wordt opgenomen, kun je al beginnen met de voorbereiding. Het is goed om er regelmatig even over te praten. Je hoeft het hele verhaal niet in een keer te vertellen. Toon begrip voor de opwinding en de angst die je kind kan voelen, en besef dat je die met je voorbereiding niet kunt voorkomen. Belangrijk is dat je kind weet dat het ook weer thuiskomt, en dat jij er misschien niet steeds bij zult zijn. Kun je niet overal bij aanwezig zijn, zeg dan duidelijk tegen je kind dat je weer terugkomt.
Om je ervan te verzekeren dat het ziekenhuis waar je kind wordt opgenomen kindgericht werkt, kun je van tevoren een aantal zaken nagaan.
Meer informatie vind je op de website van Stichting Kind en Ziekenhuis.
Deze informatie is met zorg ontwikkeld door Stichting Opvoeden.nl.
Hoe mediawijs is jouw kind? Je geeft je kind een tablet, telefoon of afstandsbediening en je hebt er letterlijk geen kind meer aan. Handig?
Meer over mediawijsheidLoes verzorgt naast bijeenkomsten voor (aanstaande) ouders ook online cursussen. Deze kan je op een eigen moment en in je eigen tempo volgen.
Bekijk het cursusaanbodGaan jullie scheiden en zijn er kinderen bij betrokken? Dan komt er veel op jullie af. Krijg hulp met de scheidingswijzer van Loes.
Ga naar de scheidingswijzerWeet jij al waar je voor kiest: borst- of flesvoeding? Tijdens je zwangerschap..
Bekijk agenda itemWil jij ook graag andere ouders ontmoeten uit je woonwijk of je woonplaats
Bekijk agenda itemOm je goed voor te bereiden op het leven met een kleintje organiseert samenwerkingsverband..
Bekijk agenda itemDit webinar is geschikt voor ouders en verzorgers met een baby tot 1 jaar.Na..
Bekijk agenda item"Ik voel me een vreemde in mijn eigen huis als de kinderen van mijn partner..
Bekijk agenda item"Met mama spreek ik Spaans en met papa Nederlands”. Meertalig opvoeden..
Bekijk agenda item