Week tegen pesten
Deze week is de week tegen pesten georganiseerd rond het thema Laat je zien! De website is vooral voor leerkrachten. Ook als ouder kun je er iets aan doen.
Hoe ga je als ouder om met pesten?
Pesten komt regelmatig voor onder kinderen in de basisschoolleeftijd. Pesten kan gebeuren in het zicht van andere kinderen, maar wordt meestal verborgen gehouden voor volwassenen.
Pesten: laat je zien!
Pesten is voor kinderen een hele vervelende ervaring. Ze gaan zich onveilig voelen en krijgen een slecht gevoel over zichzelf. Of het plezier om naar school te gaan verdwijnt. Het is belangrijk om pesten aan te pakken. Laat je zien: ga in gesprek op school of praat met ouders van de pester. Steun je kind bij het omgaan met de moeilijke situatie.
Digitaal pesten
Ook digitaal pesten komt regelmatig voor. Vervelende opmerkingen op de whatsapp groep, commentaar op een foto op Instagram, etc. Lees meer over wat je kunt doen als ouder tegen digital pesten op opvoeden.nl.
Ken je deze Loes tips al?