Als je gescheiden bent en je krijgt een nieuwe vriend of vriendin, wil je die op een gegeven moment voorstellen aan je kind(eren). Het juiste moment is soms lastig te bepalen. Daarom geeft Loes 3 die ingaan op het voorstellen van je nieuwe parnter aan je kind(eren).
Kom niet te snel met een nieuwe partner.Tijdens en na de scheiding hebben kinderen extra aandacht en steun nodig en tijd om tot rust te komen en zich aan te passen. Een nieuwe vriend of vriendin van papa of mama kan dan net even te veel zijn. Het is verstandig je kind pas kennis te laten maken met een nieuwe geliefde als het ernaar uitziet dat het om een serieuze relatie gaat. Het is handig elkaar beter te leren kennen op de dagen dat de kinderen bij de andere ouder zijn.
Realiseer je dat je kind mogelijk andere ideeën heeft over jouw nieuwe liefde dan jijzelf. Kinderen willen dat hun ouders zich als ouders gedragen. Verliefd gedrag past daar niet bij. Je moet er dus rekening mee houden dat je kind zich er ongemakkelijk bij kan voelen. Je moet ook niet verwachten dat je kind net zo enthousiast is over jouw nieuwe relatie als jijzelf.
Houd goed in de gaten hoe je kind zich voelt. Bereid je er op voor dat je kind zich bedreigd kan voelen door de komst van een nieuwe partner. Je kind moet jou zomaar delen met iemand anders. Breng tijd met je kind alleen door en doe af en toe iets speciaals. Geef je kind op zo'n moment alle aandacht.
Het coronavirus raakt ook de opvoeding. Lees in de tips van Loes hoe je als ouder omgaat met de opvoeding ten tijde van corona.
Lees alle corona tipsHoe mediawijs is jouw kind? Je geeft je kind een tablet, telefoon of afstandsbediening en je hebt er letterlijk geen kind meer aan. Handig?
Meer over mediawijsheidVolg bij Loes een online cursus rondom de thema's opvoeden en ouderschap. Voor jou als ouder zijn er twee cursussen!
Bekijk het cursusaanbodGaan jullie scheiden en zijn er kinderen bij betrokken? Dan komt er veel op jullie af. Krijg hulp met de scheidingswijzer van Loes.
Ga naar de scheidingswijzerDeze bijeenkomst is geschikt voor ouders en verzorgers van kinderen tussen zes..
Bekijk agenda itemVerdwijnt je zoon onmiddellijk in het gamen als hij thuiskomt en is het soms zelfs lastig om dit te onderbreken voor het avondeten? Is je dochter voortdurend met haar smartphone bezig en lijkt het ‘online leven’ soms belangrijker dan het ‘echte leven’? Zijn Fortnite, YouTube, Instagram, of Snapchat belangrijker dan sporten, of met elkaar iets doen? Vinden ze het lastig om zich op huiswerk te concentreren omdat ze steeds afgeleid raken door een appje of social media?
Bekijk agenda itemHet is een club voor kinderen van 4 t/m 7 jaar die extra steun nodig hebben, omdat ze thuis en in hun directe omgeving veel meemaken op het gebied van spanning en stress. Bij de club hebben kinderen plezier, gaan ze samen knutselen en hebben ze iets helemaal voor zichzelf. Ook leren de kinderen spelenderwijs hun thuissituatie een plekje te geven.
Bekijk agenda itemOpgroeien in een gezin stress, spanning of psychische problemen, heeft op kinderen een grote impact. Daarom wordt de kinderclub “Billy Boem” georganiseerd. Hier leren de kinderen met lastige situaties en emoties om te gaan.
Bekijk agenda itemBen je zwanger of heb je een baby, dreumes of peuter? Schuif dan eens aan bij het online Mammacafé!
Bekijk agenda itemWe zijn net een bedrijf thuis; het loopt volgens planning maar toch voel ik..
Bekijk agenda item