Dyscalculie is een andere naam voor een rekenstoornis. Soms heeft een kind op school rekenproblemen die horen bij het leren rekenen. Deze kunnen in verloop van tijd ook overgaan. Een rekenstoornis niet.
Kinderen met dyscalculie kunnen problemen hebben met het automatiseren van optel- en aftreksommen onder de 20. Ze kunnen problemen hebben met de getalrij en het getalbegrip. Lees meer kenmerken per leeftijdsgroep.
Dyscalculie komt o.a. vaker voor bij kinderen die dyslexie hebben of ADHD / ADD hebben.
Net als bij dyslexie kan een deskundige een dyscalculieverklaring afgeven voor je kind. Hiervoor kun je terecht bij een psycholoog of orthopedagoog gespecialiseerd in leerproblemen.
Met deze verklaring kan je kind gebruik maken van extra faciliteiten op school. Een voorbeeld is het gebruik van een rekenmachine bij een examen. Vraag naar de regelingen op de school van je kind, bijvoorbeeld via de intern begeleider.
Voor behandeling van dyscalculie kun je vragen naar de mogelijkheden via de intern begeleider / het zorgteam op school. Of kun je terecht bij een gespecialiseerde psycholoog, orthopedagoog of remedial teacher.
De behandeling vraagt tijd en inzet van je kind voor het inoefenen. Je kind krijgt mogelijk een aangepast programma in de klas. In de begeleiding is vaak ook aandacht voor het verbeteren van het zelfbeeld. En het tegengaan van faalangst, zodat je kind weer vertrouwen krijgt in eigen kunnen. Aanpak en behandeling van dyscalculie
Oudervereniging Balans heeft meer informatie over dyscalculie op hun website
Het coronavirus raakt ook de opvoeding. Lees in de tips van Loes hoe je als ouder omgaat met de opvoeding ten tijde van corona.
Lees alle corona tipsHoe mediawijs is jouw kind? Je geeft je kind een tablet, telefoon of afstandsbediening en je hebt er letterlijk geen kind meer aan. Handig?
Meer over mediawijsheidVolg bij Loes een online cursus rondom de thema's opvoeden en ouderschap. Voor jou als ouder zijn er twee cursussen!
Bekijk het cursusaanbodGaan jullie scheiden en zijn er kinderen bij betrokken? Dan komt er veel op jullie af. Krijg hulp met de scheidingswijzer van Loes.
Ga naar de scheidingswijzerBorstvoeding is een proces dat jullie samen met je baby leren. Een goede voorbereiding..
Bekijk agenda itemDeze webinar is geschikt voor ouders en verzorgers van kinderen tussen 1-4 jaar...
Bekijk agenda itemBen je zwanger of heb je een baby, dreumes of peuter? Schuif dan eens aan bij het online Mammacafé!
Bekijk agenda itemMet de komst van een kindje komt er veel op jullie af. Een goede voorbereiding..
Bekijk agenda itemDeze webinar is bedoeld voor aanstaande ouders van een eerste kindje. Of als..
Bekijk agenda itemDeze webinar is bedoeld voor aanstaande ouders van een eerste kindje. Of als..
Bekijk agenda item